MOSKVA 2018 PARK

V září 2018 jsme ze zúčastnili odborného zájezdu do Moskvy, pořádaného organizací IOG ČR.

Studio Fink & Matthew Childs Design spolupracovalo na dočasné instalaci krajiny v Moskvě

Studio Fink a Matthew Childs Design spolupracovali na dočasné instalaci 850 metrů dlouhého zábavného parku v Moskvě. Během dvou týdnů v září 2018 navšítivilo park 70000 lidí.

Projekt byl součástí Mezinárodního festivalu krajinářství v Moskvě v roce 2018. Pouze ve druhém ročníku se věnuje globální mapě zahradních festivalů s více než 1500 realizovanými profesionálními projekty vybranými prostřednictvím mezinárodních a národních soutěží. Navíc bylo ve městě postaveno 1100 malých amatérských zahrad.

Velkokapacitní dočasná transformace Tverskoy Boulevard, jedné z hlavních historických budov v centru Moskvy, představila řadu ohromných výzev jak v oblasti designu, tak logistiky. 850 metrů dlouhý oddíl tvoří centrální část Boulevard Ring a je jedním z nejrušnějších míst v Moskvě. Poskytuje jak nádherný zralý zelený lineární prostor, tak kulturní asociace s mnoha ruskými spisovateli, například Leo Tolstoj, Anton Čechov, Ivan Bunin, Alexander Puškin a Michail Bulgakov.

Mathew říká: “Téma festivalu v letošním roce byly jasné barvy, takže jsem byl nadšený, že jsem získal příležitost pracovat s mistrem barev v krajinném designu, Peter Fink.”

Peter řekl: ” použili jsme jasný příběh přechodu mezi veselými živými barvami a vše v plánu bylo navrženo jako hravá krajinná intervence. ”

Prostřednictvím barvy a hry byla instalace nazvaná “zpomalení” koncipována s cílem zvýšit interakci mezi lidmi a zachytit představivost jak mladých, tak starých. V důsledku toho se boulevard stal místem pro hravou činnost spíše než pouhou cestou. Peter a Mathew se domnívali, že dočasná krajina, jako je tato, je skvělým způsobem, jak demonstrovat přínos zelených interaktivních prostorů v našich městech pro duševní a fyzickou pohodu. Doufáme, že tato instalace, která byla tak pozitivně přijata, pomůže v dynamické a rychle se rozvíjející Moskvě ovlivňovat administrativu města, umísťovat zahrady a hrací prostory pevně do agendy veřejného prostoru.

Je zde rozsáhlá spousta herních aktivit,pískoviště, prolézačky, trampolíny, magické lesní tunely, které děti mohly prozkoumávat na tříkolkách. Byl to obrovský hit. Podařilo se zaujmout děti a dospělí a senioři byly alespoň na chvíli, vytrženi z reality.
Skutečný úspěch instalace nebyl jeho design, zahradní nebo estetický přínos, ale skutečnost, že prostor žil a dýchal zábavu. Dělali jsme přesně to, co jsme chtěli – povzbuzovali děti a dospělé, aby si udělali čas a hrali si. 70 000 lidí navštívilo instalaci – to je 70 000 lidí, kteří se baví!

obrázek Moskva4 – kopieobrázek Moskava2obrázek Moskva3obrázek Moskva12 – kopieobrázek Moskva6 – kopieobrázek Moskva11 – kopieobrázek Moskva4obrázek Moskva5 – kopieobrázek Moskva obrázek Moskva9obrázek Moskva8obrázek Moskva7

 

Kontaktujte nás

Zde napište svou zprávu

PARKCZ, Jaderná elektrárna Dukovany, 675 50

+420 777 326 184, +420 777 326 190, +420 777 326 185, +420 777 326 186