ZA TRÁVNÍKY PO EVROPĚ – PODZIM 2019

Služební cesta trávníkářů PARK s.r.o. JE Dukovany za trávníky po Evropě pořádanou spolkem IOG.cz ve dnech 2.9 – 7.9.2019

Tentokrát jsme vyrazili autobusem na dlouhou, týdenní cestu za trávníky do Německa, Rakouska, Itálie a Slovinska.

2.9.  Unterhaching, Mnichov  krátká prohlídka

EVROPA 1

Býval to klub 1.Bundesligy, dnes 3liga, poškozený trávník od hnojení na tréninkovém hřišti, protože o vedlejší plochy se starají městské komunální služby, trávník byl čerstvě prořezán a hloubkově provzdušněn, aby hlouběji zakořenil. Dále jsme jeli do Bregenzu, kde bylo ubytování (186 Km) – Hotel Messmer 4* 100 metrů od Bodamského jezera

3.9.   Přejezd do St Gallen (61 Km) a prohlídka stadionu FC St. Gallen

eVROPA 2

Trávník hlavního stadionu S. Gallen zničila letní houbová choroba a překvapivě, větší poškození bylo na slunci, než ve stínu. Naznačili všechny kroky, které udělají, aby se mohlo hrát na stadionu za 3 týdny na kvalitním trávníku. My jsme se jim snažili poradit, jak mají zalévat tento chorobou poškozený, čerstvě dosetý trávník. Z našeho pohledu byl zrovna přemokřený… Jeden ze strojů, který zkouší je stroj na preventivní i represivní ošetření trávníku proti houbovám chorobám spec. UV zářením různých délek.

Přejezd do Milána a ubytování (323 Km) – Admiral hotel -atmosféra 18. století 

4.9.        Prohlídka AC Milan – San Siro

EVROPA 3

Zde jsme se dověděli, poučili, jak opravovují hybridní, poloumělý trávník při drobných poškozeních a jaké přístroje pro sledování různých hodnot používají na tomto špičkovém klubu, kde hrají soutěž oba Milanské kluby. AC i Inter.

EVROPA 4

Viděli jsme i špičkové provedení zelených střech garáží a zelení osázené fasády budov v centru Milána.

EVROPA 5

5.9.        Přejezd do Lublaně (496 Km) a krátká prohlídka Stožice Stadionu

eVROPA 6

Zde jsme obdivovali asi nejlepší trávník, připravený ke dvěma po sobě jdoucím fotbal. utkáním. Také jsme měli možnost nakouknout do „chemické kuchyně“ v útrobách stadionu a konzultovat používání povolených chem. prostředků a bylinných výluhů pro ochranu trávníku.

Přejezd do Mariboru a ubytování (130 Km) –  Ibis Styles Maribor City Center*** – historické centrum  a 6.9.  pak prohlídka stadionu Ljudski Vrt v Mariboru

EVROPA 7

Zde jsme konzultovali údržbu a provoz těsně přiléhajícího tréninkového hřiště, používané písky a top dresingy na obou hřištích. Také rozpočet stadionu v průběhu roku a jeho vytížení.

  Přejezd do Vídně (260 Km) a prohlídka stadionu a zázemí Rapidu Vídeň

EVROPA 8

Zde jsme se dověděli, poučili, jak je složitý je vztah majitele kluby a technického ředitele ohledně využití finančních prostředků. Zajímalo nás, jak se zde může pěstovat špičkový trávník na hlavním hřišti a vedle při tom mít tréninkové plochy v tomto žalostném stavu. Taktéž větrací klima jednotka, která může sloužit i k vytvoření mlhy pro vlhčení trávníku byla pro mnohé novinkou.

 

V Dukovanech 31.10.2019                                                            zpracoval Karel Fučík

Kontaktujte nás

Zde napište svou zprávu

PARKCZ, Jaderná elektrárna Dukovany, 675 50

+420 777 326 184, +420 777 326 190, +420 777 326 185, +420 777 326 186