ZAKLÁDÁNÍ TRÁVNÍKU

Hustý zelený koberec trávníku je víc než jen okrasa zahrady. Už dva čtvereční metry vyprodukují množství kyslíku potřebné pro jednoho člověka. A navíc ucelené trávníkové plochy působí neobyčejně příznivým a uklidňujícím dojmem,  svěže zelená barva má prokazatelně pozitivní vliv na lidskou duši.

Profesionálně založíme trávník výsevem či pokládkou travního koberce.

Před zakládáním trávníku

Před založením zcela nového trávníku je nejdůležitější si uvědomit, jaký trávník chceme, co od něj očekáváme, jakou má plnit funkci a jak jsme schopni o něj pečovat. Na základě těchto informací je možné začít vybírat travní směs.

Jak vybrat správnou travní směs?

Rádi Vám poradíme s výběrem vhodné travní směsi, vysvětlíme správný způsob přípravy pozemku a správný výsevní postup. Vypočítáme, kolik osiva potřebujete a jaká bude jeho cena.

Před pokládkou i před založením trávníku výsevem

  • pozemek musí být zbaven plevelů, stavební sutě, apod.
  • vrstva hlinito-písčité ornice by měla dosahovat výšky minimálně 15cm
  • těžší půdu je možné doplnit křemičitým pískem, nebo travním substrátem
  • plochu urovnáme a utužíme

Založení trávníku pokládkou travního koberce 

Kobercový trávník je v travní školce vypěstovaný a speciálním strojem sloupnutý, zabalená role travního drnu o tloušťce 1,5-2cm. Ty se kladou vedle sebe, bez spár, s přesahem sousedních kusů, na perfektně připravený terén. Vlastníme i slupovací stroj na opravy a výměnu trávníku na vašich zahradách a sportovních plochách poškozených hrou. Trávník zajistíme, dovezeme, terén pod něj připravíme, položíme, řádně zavlažíme, zaválíme, aby kořeny travního koberce měly kontakt s připravenou půdou. Po ploše můžeme chodit téměř okamžitě, zatěžovat pak dle síly drnu. 3-4cm silné role, drny, můžete zatěžovat okamžitě.

Kontaktujte nás

Zde napište svou zprávu

PARKCZ, Jaderná elektrárna Dukovany, 675 50

+420 777 326 184, +420 777 326 190, +420 777 326 185, +420 777 326 186